Yale Young Global Scholars

/Yale Young Global Scholars
Yale Young Global Scholars 2017-11-23T12:03:25+00:00

Upozornenie!

Letné programy v zahraničí sú súčasťou programu TalentGuide. Prihlasovanie do TalentGuide 2018 je uzavreté. Ďakujeme za všetky prihlášky!

Yale Young Global Scholars Program Yale University, USA

Rád ideš do ťažkých diskusií? Zaži náročný akademický leadership program na jednej z najprestížnejších univerzít sveta. Tento program je určený študentom druhých a tretích ročníkov stredných škôl, ktorí dlhodobo ukazujú vynikajúce akademické výsledky, vedú teamy či projekty, naštartovali vlastné veci, majú veľmi dobré komunikačné zručnosti slovom aj písomne, dokážu čítať, analyzovať a interpretovať náročné akademické texty v angličtine.

Tento program zaujme tých, ktorí majú chuť na výzvu: diskutovať a kriticky sa zamýšľať nad najnovšími poznatkami a súčasnými témami, ktoré rieši svet, v skupine rovnako šikovných stredoškolákov z celého sveta.

Yale Young Global Scholars Program ponúkne v lete 2018 šesť unikátnych vzdelávacích kurzov. V každom kurze sa stretnú výnimočne talentovaní stredoškolskí študenti z celého sveta aby rozvíjali svoje schopnosti porozumieť, kritický myslieť a reagovať na svetové témy, ktoré dnes hýbu našou spoločnosťou. Študenti budú mať príležitosť učiť sa od vynikajúcich lektorov z Yale univerzity a zúčastňovať sa seminárov ktoré sú pripravené a vedené aktuálnymi študentami školy. Celkový zážitok z téjto rozvojovej príležitosti určite umocní krásne a prostredie školy a zdroje a priestory svetovej kvality na Yale univerzite. Po skončení programu sa staneš členom klubu absolventov tohto programu, kde sú študenti a ľudia z viac ako sto krajín sveta.

Vybraným študentom prijatým do programu TalentGuide ponúkne Yale Young Global Scholars v roku 2018 tieto kurzy (viac info priamo na stránke YYGS):

  • June 19 – July 2 SUSTAINABLE DEVELOPMENT & SOCIAL ENTREPRENEURSHIP (SDSE)
  • June 19 – July 2 FRONTIERS OF MATH & SCIENCE (FMS)
  • July 9 – July 22 APPLIED SCIENCE & ENGINEERING (ASE)
  • July 9 – July 22 INTERNATIONAL AFFAIRS & SECURITY (IAS)
  • July 27 – Aug 9 BIOLOGICAL & BIOMEDICAL SCIENCE (BBS)
  • July 27 – Aug 9 POLITICS, LAW & ECONOMICS (PLE)

Ak máš otázky k tomuto programu, tak si pozri naše často kladené otázky, alebo napíš na student@leaf.sk.