Stories Investment Centre

//Stories Investment Centre
Stories Investment Centre 2017-09-21T11:15:56+00:00

Prihlás svoj projekt, nápad, alebo príležitosť do Stories Investment Centre.

Čo: Hľadáme šikovných a proaktívnych študentov, ktorí chcú rozvinúť svoj potenciál aj svoje okolie. Pre vybrané študentské projekty, podnikateľské nápady a vzdelávacie príležitosti ponúkame individuálnu podporu pri plánovaní (v závislosti od typu projektu) ako aj finančnú podporu pri ich realizácii. Máš projekt, start-up alebo unikátnu vzdelávaciu príležitosť? Povedz nám o tom!

Prečo: Chceme podporiť tých, ktorí chcú rásť a meniť seba aj svet okolo. Tým, že im pomôžeme uskutočniť ich podnikateľský zámer, neziskový projekt alebo zúčastniť sa top vzdelávacej príležitosti. Chceme pomôcť písať príbehy budúcich osobností Slovenska tým, že im pomôžeme v osobnostnom rozvoji, rozmýšľaní o svojej budúcnosti, aktivitách aj o svojom projekte. Tento program je odpoveďou na mnohé žiadosti o podporu od šikovných študentov, ktorí hľadajú odbornú, projektovú, osobnú aj finančnú podporu pre svoje projekty.

Ako: Dokážeme podporiť projekty a príležitosti vo výške od 10 do 50% z celkového rozpočtu projektu/príležitosti. O celkovej výške podpory, o pravidlách spolupráce vyplývajúcich z podpory ako aj ďalšej spolupráci diskutujeme na individuálnej báze.

Presvedč nás dobre vypracovaným projektovým zámerom, v ktorom nám povieš o sebe, čo zamýšľaš, prečo projekt, biznis či vzdelávaciu príležitosť potrebuješ/robíš, aké kroky a rozpočet k tomu budeš potrebovať a prečo by sme mali podporiť práve teba.

Pre koho: Tento program je určený talentovaným a proaktívnym slovenským absolventom LEAF programov, ale aj novým slovenským študentom stredných škôl (1-4 ročník bežných stredných škôl; 0-5 ročník bilingválnych gymnázií; kvinta až oktáva osemročných gymnázií), ktorých ešte nepoznáme. O podporu sa môžu uchádzať aj projektové tímy študentov.

Akých študentov, projekty/príležitosti a nápady budeme podporovať?

Chceme podporovať študentov, ktorí v sebe spájajú podnikavé líderstvo, excelentnosť, charakternosť a občiansku angažovanosť a projekty či príležitosti, ktoré tieto hodnoty rozvíjajú u svojich organizátorov, prijímateľov, účastníkov či zákazníkov. Budeme podporovať projekty, ktoré maximalizujú pozitívny dopad na svoje okolie (Slovensko a stredná Európa) a efektívnym využitím zdrojov sa snažia o čo najlepší výsledok a pomoc širokému okoliu.

Príklady projektov/príležitostí/nápadov:

      • Unikátna vzdelávacia príležitosť: Princeton University Physics Competition Účasť tretiaka na strednej škole, viacnásobného výhercu medzinárodných fyzikálnych olympiád, na špičkovej medzinárodnej súťaži mladých fyzikov. Po návrate zorganizuje Juraj niekoľko prednášok a workshopov pre rovesníkov o tom, ako sa dostať na podobnú príležitosť a ako využiť, čo sa na nej naučíte (nielen z fyziky).
      • Neziskový projekt: Na káve s možnosťami: Event organizovaný stredoškolákmi pre 100 stredoškolákov. Séria workshopov, prednášok a stánkov s viac ako 20-timi partnerskými organizáciami, ktorý pomôže účastníkom zorientovať sa v ponuke možností. Inšpiratívne podujatie pre tých, ktorí by sa chceli rozvíjať, ale možno nevedia kde a ako.
      • Start-up: Niektorí naši absolventi pracujú na QuakeResQ, technológii a aplikácii, ktorá notifikuje užívateľa pred zemetrasením. Na čom pracuješ ty?

Povedz nám o sebe a tvojom projekte týmto krátkym dotazníkom. S ďalšími otázkami sa prosím obráť na tomas.beniak@leaf.sk

Už teraz sa tešíme na tvoje nápady!