Center for Talented Youth Summer Program

///Center for Talented Youth Summer Program
Center for Talented Youth Summer Program 2016-12-18T17:06:55+00:00

Upozornenie!

Tento letný program nie je v ponuke na najbližšie leto!

Letné programy v zahraničí budú od nového cyklu súčasťou programu TalentGuide. Prihlasovanie do programu TalentGuide sa začne v prvej polovici Decembra 2016.

Center for Talented Youth Summer Program, John Hopkins University, USA.

Baví ťa veda? Čo keby sa na tom dalo zamakať v USA s univerzitnými učiteľmi?

Skús si leto ako trinásťročná Sara z Košíc. Vďaka heslu „veď skúsim”, vyplnila pred rokom na LEAF webe prihlášku. Vďaka obľúbenej matematike nakoniec získala štipendium a v auguste 2014 strávila tri týždne s americkými učiteľmi z Johns Hopkins University a telantovanými rovesníkmi vybranými z rôznych krajín. Odhaľovala tajomstvá kryptológie, ktorej sa venuje doteraz.

Ako to všetko vnímala Sárina mama?
“Sara je obyčajné dieťa, z obyčajnej rodiny a tak, ako iné deti baví futbal, alebo tenis, tak našu dcéru baví matematika. O tom, že sa prihlásila na štipendium na jedno z najuznávanejších centier pre talenotavných študentov na svete ( vybrala si USA na 3 týždne, čo je pre mňa tak strašne ďaleko …) tak to som sa dozvedela až po tom, ako mala pripravené všetky argumenty, aby sme ju podporili. Mala len 13 rokov a o Center for Talented Youth a organizácií LEAF som počula prvý krát. Sara bola na spodnej vekovej hranici a tak sme boli presvedčení, že nemá šancu. S veľkým stresom, snahou a nádejou prešla cez všetky kolá, až sme sa dozvedeli, že ako jediná dostala štipendium do LA od LEAF. Asi nikdy som nemala taký strach. Výsledok? Odišlo mi dieťa a vrátila sa mi zodpovedná, dospievajúca dcéra, ktorá sa aj po roku venuje kryptológii, ktorú študovala a ide za svojim cieľom.” pani Ivona Thiry, Sarina mama

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

  • Program je určený pre akčných študentov zo Slovenska v 8. – 9. ročníku ZŠ a pre stredoškolákov, ktorí plánujú zmaturovať v roku 2019 – 2021.
  • Kedy: Jún až august 2016 (podľa dostupného štipendia a študentom vybraného programu)
  • Kde: USA (podľa dostupného štipendia a študentom vybraného programu)
  • Cena/Štipendium: Vybraní študenti získajú plné štipendium pokrývajúce účastnícky poplatok za program, výučbu, poistenie, miestnu dopravu, stravu a ubytovanie. Náklady na dopravu z/do USA si študenti hradia z vlastných prostriedkov. V prípade potreby sa však študenti môžu v LEAF uchádzať o štipendium na dopravné náklady.
  • Programy na výber: Prehľad kurzov, ktoré sú v ponuke na leto 2016 nájdete tu.
  • Často kladené otázky.