A Week In Business

/A Week In Business
A Week In Business 2017-11-23T12:04:43+00:00

Upozornenie!

Letné programy v zahraničí sú súčasťou programu TalentGuide. Prihlasovanie do TalentGuide 2018 je uzavreté. Ďakujeme za všetky prihlášky!

A Week In Business – Summer Opportunity 

Baví ťa biznis? Zaži job-shadowing so Slovákom v zahraničí a pracuj s ním na na zadaní, ktoré ťa posunie dopredu.

A week in business je rozvojová príležitosť pre študentov, ktorých bavia podnikateľské aktivity a vidia svoju budúcnosť v biznise. Hľadáme študentov, ktorí napríklad predávajú a nakupujú, zaujímajú sa o obchodovanie na burze, podnikajú v malom, zakladajú start-upy a majú nápady na produkty a služby.

Vybranému študentovi chceme pomôcť “na mieru” vytvoriť týždenný rozvojový program, ktorý mu pomôže získať praktickú skúsenosť a kontakt s reálnou firmou a šikovným slovenským profesionálom (tútorom) v zahraničí.

Tento študent strávi jeden týždeň so Slovákom, ktorý pracuje v zahraničnej firme. Súčasťou program bude “job shadowing”, teda možnosť zúčastniť sa bežného pracovného dňa tohto tútora. V spolupráci s tútorom si dohodnú malú výzvu – zadanie, na ktorom bude študent pracovať po zvyšok týždňa, ktoré súvisí s biznis záujmom študenta, napr. prieskum trhu k jeho biznis nápadu, analýza existujúceho produktu či procesu a podobne.

Študenta bude sprevádzať LEAF kolega, ktorý mu pomôže rozvojovo využiť poobedný a večerný čas mimo návštevy firmy a času stráveného s tútorom. Večerné aktivity môžu zahŕňať napríklad stretnutia s ďalšími slovenskými profesionálmi, návšteva co-workingových centier či športové aktivity.

Súčasťou štipendia na tento program sú náklady spojené s ubytovaním, stravou, miestnym cestovným a poobedným programom navrhnutým LEAF. Náklady spojené s letenkou, vízami, cestovným poistením a ďalším voľnočasovým programom nie sú súčasťou štipendia. V prípade potreby sa môže študent uchádzať o dodatočné štipendium na tento program.

Ak máš nejaké otázky k tomuto programu, alebo ku TalentGuide vo všeobecnosti tak si pozri naše často kladené otázky, alebo napíš na student@leaf.sk.